Inowrocław w św. Krzysztofa

Jak co roku z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w parafiach odbyło się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. W Inowrocławiu modlitwie towarzyszył festyn motoryzacyjny, który odbył się 25 lipca na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego.

Podczas festynu można było obejrzeć nowości z salonów samochodowych i porównać oferty różnych marek samochodów. Była także okazja, by oznakować swoje rowery, o co zadbali policjanci oraz nauczenia się reagowania sytuacjach kryzysowych m.in. udzielania pierwszej pomocy. Głównym punktem festynu było poświęcenie pojazdów, także tych latających, którego dokonał duszpasterz kierowców rejonu inowrocławskiego oraz kapelan Automobilklubu Inowrocławskiego ks. kan. Paweł Kowalski. Wcześniej kapłan poświęcił też auta w swojej parafii pw. Chrystusa Miłosiernego.

Fot. J. Misterski

26 lipca 2017