Inowrocław: witaj szkoło!

Nowy rok szkolny w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Władysława Demskiego w Inowrocławiu rozpoczął się uroczystą Mszą św., której przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. Homilię wygłosił ks. Jan Maćkowiak, dyrektor szkoły, który zwracając się do dzieci podkreślał, jak bardzo potrzebny był czas wakacji, aby dobrze wypocząć i nabrać sił do nauki. Pierwszoklasistów zapewnił, że zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycieli i swoich starszych kolegów. Skierował również kilka słów do rodziców uczniów, dziękując im za zaufanie jakim obdarzają tę szkołę i jednocześnie podkreślając, jak istotna jest rola rodziców w procesie wychowania, ale także współpraca między nimi, a nauczycielami. „Dzięki wspólnym staraniom: Waszym – drodzy rodzice – i staraniom nauczycieli, wasze dzieci zbierają bardzo dobre owoce swojej pracy” – mówił ks. Maćkowiak. Pod koniec liturgii abp Wojciech Polak poświęcił tornistry i przybory szkolne uczniom z klasy pierwszej, którzy dzisiaj rozpoczęli naukę w Katolickiej Szkole Podstawowej.

W tym uroczystym dniu szkoła przystąpiła także do projektu edukacyjnego „Kalendarz z mundurem”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesności Wojska Polskiego, ale także przybliżenie jego misji, zadań i sukcesów. Informacje na temat projektu przedstawił mjr Piotr Dajczak.

Ks. Marcin Małecki
Fot. Kacper Piotrowicz