Inowrocław, Września: noc modlitwy za Polskę

Nawiązując do wezwania płynącego z sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Wspólnota Wojowników Maryi wraz z innymi wspólnotami i wiernymi pragnie przyłączyć się do Wielkiej Nowenny w intencji naszej Ojczyzny.  Modlitwa odbędzie się 25 lutego we Wrześni i 26 lutego w Inowrocławiu za zgodą i z błogosławieństwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Powyższe wydarzenie religijne oparte jest na modlitwie pokutnej, wołaniu błagalnym do wszystkich świętych i błogosławionych narodu polskiego, modlitwie różańcowej, Eucharystii oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Do modlitwy za Ojczyznę dołączona zostanie modlitwa w intencji kapłanów. W ramach nowenny, w sobotę 26 lutego, w wielu  polskich miastach, a także za granicą odbędzie się czuwanie modlitewne pod hasłem „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. W  archidiecezji gnieźnieńskiej gotowość włączenia się w modlitwę za Ojczyznę zgłosiły dwa miasta – Inowrocław i Września. Na zorganizowanie czuwania zgodę wyraził i swojego błogosławieństwa udzielił Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Program czuwania

We Wrześni czuwanie odbędzie się w piątek 25 lutego w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza. W Inowrocławiu modlitwa będzie mieć miejsce dzień później, w sobotę 26 lutego w bazylice pw. Imienia NMP. Modlitwę prowadzić będą Wojownicy Maryi  wraz z innymi zaproszonymi wspólnotami, kapłanami i wiernymi. Rozpocznie się ona o 21.00 Apelem Jasnogórskim. O północy zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.  W inowrocławskiej bazylice pw. Imienia NMP Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Tomasz Peta z Kazachstanu.

21 lutego 2022