Klasztor Bożogrobców

Archidiecezja Gnieźnieńska planuje realizację inwestycji pn. „Rozwój działań kulturalno-społecznych poprzez zachowanie i modernizację pięciu obiektów dziedzictwa kulturowego, w tym zabytków drewnianych (Gniezno, Dębnica, Sławno, Sokolniki)” w ramach której wykonane zostaną prace konserwatorsko-budowlane w pięciu, poniższych budynkach:

• budynek poklasztorny Klasztoru Bożogrobców w Gnieźnie,
  • dzwonnica przy Katedrze w Gnieźnie,
  • kościół drewniany w Dębnicy,
  • kościół drewniany w Sławnie,
  • kościół drewniany w Sokolnikach.

Realizacja projektu umożliwi wdrożenie oferty kulturalno-edukacyjnej. W związku z tym Archidiecezja Gnieźnieńska prowadzi konsultacje społeczne dotyczące właśnie oferty kulturalno-edukacyjnej i potrzeb/oczekiwań z nią związanych. Planowane jest wdrożenie takich działań, które podniosą atrakcyjność regionu, promować będą dziedzictwo kulturowe, a także wspierać integrację społeczną i wzmacniać tożsamość lokalną.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o przesyłanie wszelkich sugestii/próśb/propozycji dotyczących oferty kulturalno-edukacyjnej, planowanej do wdrożenia w ramach inwestycji, do dnia 18.10.24 r. na poniższy adres mailowy:
arch.gnieznienska@gmail.com