Iskra Bożego Miłosierdzia w Skokach

W sobotę 28 września, w Godzinie Miłosierdzia, przy kościele pw. św. Mikołaja w Skokach odbyła się wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Iskra Bożego Miłosierdzia. Wśród intencji było wołanie o pokój w miejscach ogarniętych wojną i bezprawiem oraz powrót uchodźców do ojczystych krajów.

Modlitwę poprowadził wikariusz ks. Tomasz Mrug. Tegorocznej inicjatywie Iskry Bożego Miłosierdzia towarzyszyły szczególne intencje modlitewne:
O nadzieję pokładaną w Bogu, byśmy stawiali Go na pierwszym miejscu w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym.
Za Kościół, aby wiernie i konsekwentnie bronił depozytu wiary i moralności.
Za biskupów i księży, by byli kapłanami według Serca Jezusowego.
Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra.
O poszanowanie życia ludzkiego – od poczęcia do naturalnej śmierci.
O pokój na świecie, zwłaszcza w miejscach konfliktów, z szczególną modlitwą za Haiti ogarnięte zamętem i bezprawiem.
Za więźniów, szczególnie tych daleko od Boga, którzy stracili nadzieję i sens nawrócenia.
O powrót uchodźców do ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
Za żołnierzy i obrońców granic, aby skutecznie i godnie bronili ojczyzny.
Za nasze kraje, miasta, rodziny i nas samych, o Boże błogosławieństwo i opiekę.
Tegoroczna modlitwa była wyrazem głębokiej troski o świat, Kościół i nasze wspólnoty.

Fot. FB parafia Skoki

28 września 2024