IV Festyn Kolegiacki

Już po raz czwarty mieszkańcy Kruszwicy spotkali się na rodzinnym festynie zorganizowanym przy miejscowym Domu Aniołów Stróżów Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Na uczestników czekały zabawy, poczęstunek i loteria fantowa.

Piknik odbył się w niedzielę 12 czerwca po południowej Mszy świętej. Uroczystego otwarcia zabawy dokonał dziekan kruszwicki ks. kan. Roman Kotecki, proboszcz miejscowej parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, wspólnie z wojewodą kujawsko–pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem oraz burmistrzem Kruszwicy Dariuszem Witczakiem. Na uczestników niedzielnej zabawy czekała wojskowa grochówka, grill i słodkości. Dla dzieci przygotowano szereg zabaw i konkursów. Dla wszystkim zaś loterię fantową, w której główną nagrodą był rower. Muzykę na żywo zapewnił zespół „Wojownicy Pana” oraz soliści Martyna  i Krzyś. W organizację pikniku zaangażowani byli także wolontariusze ŚDM.

Dom Aniołów Stróżów jest placówką wielofunkcyjną – pełni rolę ochronki przedszkolnej oraz placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Siedzibą Domu są pomieszczenia przy parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, a obszar działania obejmuje miasto i gminę Kruszwica. Dom stwarza dzieciom z terenów wiejskich możliwość wyrównania szans edukacyjnych poprzez udział w zajęciach pozaszkolnych. Dzieci i młodzież mogą liczyć także na pomoc w pokonywaniu trudności szkolnych (w placówce realizowany jest program psychoprofilaktyczny). Zajęcia przedszkolne prowadzone są przed południem, natomiast klub młodzieżowy funkcjonuje w godzinach popołudniowych.

BK
Fot. J. Ryszkiewicz