IX Dzień Biblijny

W Centrum Formacyjno-Edukacyjnym przy gnieźnieńskim PWSD odbył się 15 października IX Archidiecezjalny Dzień Biblijny poświęcony tematowi Miłosierdzia. W spotkaniu udział wzięli członkowie Dzieła Biblijnego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Obecni wysłuchali dwóch wykładów: „Droga krzyżowa Jezusa jako tajemnica Bożego Miłosierdzia”, który wygłosił ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz „Ile kosztuje miłosierdzie?”, który przygotował ks. dr Piotr Kot rektor seminarium duchownego w Legnicy. Świeckim słuchaczom towarzyszyli kapłani. Wszystkim za obecność dziękował moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. dr hab. Paweł Podeszwa. Jak co roku spotkanie było także okazją do dyskusji, refleksji i wspólnej modlitwy. Po części wykładowej uczestnicy spotkali się w kaplicy na Mszy świętej.

BK
Fot. kl. P. Robaszkiewicz