Jak dziś przekonywać do wiary? ZAPRASZAMY

Jak dziś przekonywać do wiary? Jak przekonać siebie i innych? Czy to potrzebne? Jak zachęcać, żeby nie zniechęcić? Jak rozmawiać i świadczyć? Już dziś zapraszamy na spotkanie warsztatowe, które będzie kontynuacją październikowego forum duszpasterskiego. Spotkanie odbędzie się 3 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Zapisy ruszyły.

Gościem warsztatów będzie o. Tomasz Grabowski, dominikanin, odpowiedzialny za wydawnictwo „W drodze”, związany m.in. z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym, znany kaznodzieja i rekolekcjonista (polecamy „Rekolekcje dla rozczarowanych” dostępne na platformie YouTube). Podczas spotkania razem z uczestnikami zastanawiać się będzie nad tytułowym pytaniem „Jak dziś przekonywać do wiary?”.

„Spotkanie jest skierowane do wszystkich – młodszych i starszych, świeckich, duchownych i konsekrowanych, szczególnie zaś do osób zaangażowanych w życie parafii, rad, wspólnot, ruchów i stowarzyszeń. Chcemy wspólnie dojrzewać w naszym uczestnictwie w Kościele, umocnić się i przełożyć to na naszą codzienność. Znajdą tu miejsce zarówno ci, którzy podejmują różne konkretne posługi i funkcje, jak i ci, którzy przeżywają wiarę po prostu przez wierność swojemu powołaniu: w domu i w rodzinie, w pracy i w świecie” – mówi przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego i inicjator warsztatów ks. kan. Przemysław Kwiatkowski.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 3 lutego 2024 w godzinach 10.00-15.00 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym przy ul. Seminaryjnej 2 w Gnieźnie. W programie przewidziano konferencje o. Tomasza Grabowskiego OP, dialog z uczestnikami, pracę warsztatową, adorację Najświętszego Sakramentu, czas na spotkanie przy kawie i posiłku. Udział jest bezpłatny.

Dla zapewnienia jak najlepszej organizacji prosimy o zapisy za pośrednictwem formularza >>> https://forms.gle/bRrLo5QpSZiaYzAg6

28 grudnia 2023