Po co formacja? – kolejne warsztaty duszpasterskie

Ostatnie w tym półroczu warsztaty duszpasterskie odbędą się w sobotę 23 marca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Tym razem tematem będzie formacja. Jak formować siebie i jak w formacji pomóc innym? „Będzie wymiana myśli, ale przede wszystkim będzie dużo praktyki” – zaprasza szef Wydziału Duszpasterskiego ks. Przemysław Kwiatkowski. Zapisy przez formularz internetowy dostępny w tekście.

Poprzednie warsztaty duszpasterskie były okazją do dyskusji o wierze. Czym ona jest, jak przekłada się na życie i czy do wiary można kogoś przekonać, zachęcić, a nawet zmusić. Pozostając w tym temacie kolejne warsztaty duszpasterskie będą o formacji. Co to znaczy, że jako wierzący potrzebujemy formacji? Na co zwracać uwagę przy wyborze rekolekcji i spotkań? Wreszcie, jak pomóc w formacji innych, zwłaszcza tych, co najbliżej. Wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami w tym temacie podzieli się Magdalena Jóźwik, wykładowca w Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Archidiecezji Katowickiej (centrum.katowice.pl). Współpracuje z Wydziałem Teologicznym UŚ, Seminarium Salezjańskim w Krakowie, Radiem eM,  Gościem Niedzielnym (komentarze do Ewangelii). Prowadzi kanał „Teologia przy kawie” na platformie YouTube.

Zapisy (konieczne głównie w celu zapewnienia wszystkim posiłku) poprzez formularz internetowy

→  ZAPISZ SIĘ

Sobota (przed Niedzielą Palmową)
23 marca – od 10.00 do 15.00 – CEF Gniezno

W programie:

• wprowadzenie Magdaleny Jóźwik
  • dialog
  • zajęcia warsztatowe
  • adoracja Najświętszego Sakramentu
  • spotkanie przy kawie i obiedzie

Spotkanie otwarte, udział jest bezpłatny.

Zaprasza ks. Przemysław Kwiatkowski, inicjator i organizator spotkań, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego.

16 marca 2024