Jest porozumienie

Archidiecezja Gnieźnieńska i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisały porozumienie o współpracy pomiędzy Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie a Instytutem Historii UAM. Jest to owoc dotychczasowych dobrych kontaktów między archiwum a naukowcami z Poznania.

Profesor Józef Dobosz, dyrektor Instytutu Historii UAM oraz ks. Michał Sołomieniuk, dyrektor gnieźnieńskiego Archiwum Archidiecezjalnego złożyli podpisy pod porozumieniem 15 czerwca w siedzibie Instytutu Historii w kampusie na poznańskim Morasku. Strony zadeklarowały w ten sposób wolę współpracy, wymiany wiedzy i doświadczeń. Pragną również wspólnie organizować działania naukowo-badawcze i edukacyjne. W ten sposób skarbiec historii, jaki znajduje się w gnieźnieńskim archiwum, będzie jeszcze lepiej poznany i udostępniony światu naukowemu, a samo archiwum może zyskać pomoc specjalistów z wielu dziedzin historii.

17 czerwca 2016