„Jestem w Kościele” – obóz FDNT

Pod hasłem „Jestem w Kościele” odbył się w dniach 16-19 sierpnia w Gnieźnie wakacyjny obóz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W czterodniowym spotkaniu uczestniczyło sześćdziesięciu stypendystów z archidiecezji gnieźnieńskiej i archidiecezji poznańskiej oraz diecezji toruńskiej i kaliskiej.

Temat spotkania był wspólny dla wszystkich wakacyjnych obozów FDNT odbywających się w różnych częściach Polski. Temat ten – jak tłumaczył ks. Michał Bubacz – miał stanowić punkt wyjścia i zachętę do refleksji i dyskusji nad miejscem młodych w Kościele, ich odpowiedzialnością za Kościół, a także trudnościami, jakie obecnie przeżywa, zwłaszcza dystansowaniem się i odchodzeniem młodych ze wspólnoty Kościoła.

Do Gniezna przyjechało sześćdziesięciu młodych ludzi – uczniów klas ósmych szkół podstawowych i szkół średnich z archidiecezji gnieźnieńskiej, archidiecezji poznańskiej, diecezji kaliskiej i diecezji toruńskiej. Duchowym opiekunem stypendystów był ks. Michał Bubacz, który towarzyszył im w czasie trwania całego obozu. Z młodymi były także: s. Joanna i s. Maksymiliana ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny, s. Agnieszka ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, s. Maria ze Zgromadzenia Służebniczek Starowiejskich oraz studentki i jednocześnie stypendystki jako wychowawczynie poszczególnych grup.

Młodych gościło gnieźnieńskie Centrum Edukacyjno-Formacyjne. W programie dnia obok modlitwy, Mszy św., Adoracji Najświętszego Sakramentu były także punkty formacyjne i rekreacyjne. Młodzi słuchali konferencji, pracowali w grupach i zwiedzili kilka historycznych miejsc w Gnieźnie i okolicy – oprócz katedry i pałacu prymasowskiego m.in. Żnin i Biskupin.

Młodzież chcąca dołączyć do programu stypendialnego i spełniająca wymagane warunki już wkrótce będzie mogła zgłaszać wnioski o stypendium. Ich nabór ruszy 19 września. Informacje → TUTAJ

Fot. FDNT archidiecezji gnieźnieńskiej
19 sierpnia 2022