Jeszcze wakacyjnie

Różanna na południu, Golina na północy, a Gniezno po sąsiedzku. Trwają parafialne pielgrzymki, obozy i wyjazdy wakacyjne. W parafiach organizowane są także półkolonie dla tych, którzy już wrócili lub wyjechać nie mogą.

Dziewięciodniowe półkolonie odbyły się m.in. w parafii pw. Matki Zbawiciela na gnieźnieńskich Dalkach. W wypoczynku uczestniczyło pięćdziesięcioro najmłodszych. Obok bogatego programu stacjonarnego, w którym nie brakowało zajęć sportowych i artystycznych, dzieci miały okazję zwiedzić skansen w Gieczu i Muzeum Przyrodnicze w Uzarzewie, a także pojechać kolejką wąskotorową do Przybrodzina. Półkolonie zakończył bal u Piasta Kołodzieja. Wypoczynek w parafii zorganizowały wspólnie parafia pw. Matki Zbawiciela, Rada Osiedla Dalki, Stowarzyszenie Wielkopolanie oraz wolontariusze.

Nieco dalej wyjechała Liturgiczna Służba Ołtarza z parafii pw. św. Brata Alberta w Różannej. Ministranci i lektorzy wspólnie z proboszczem ks. Janem Korygaczem poznawali południowo-zachodnie zakątki Polski. W czasie wyjazdu pokłonili się Świętej Rodzinie w katedrze kaliskiej, wzięli udział w spływie pontonowym Nysą Kłodzką, zwiedzili tamtejszą twierdzę i zdobywali Góry Stołowe i Błędne Skały. W czasie wypoczynku towarzyszyła im modlitwa, zwłaszcza do św. Scholastyki, która zapewniła dobrą pogodę. Ministranci z Goliny wybrali z kolei  przeciwny kierunek i pojechali wspólnie z ks. Waldemarem Czarneckim do nadmorskich Dębek. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Gdańska.

BK

13 sierpnia 2014