Jubileuszowa Parafiada

W Inowrocławiu młodzież konkurowała w jubileuszowej X Parafiadzie Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchary Prymasa Polski i Prezydenta Miasta. W tym roku zwyciężyła reprezentacja parafii pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie. Pokonała 21 innych reprezentacji.

Miejsce drugie zajęła drużyna parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie, a na trzecim uplasowała się reprezentacja parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu. Zwycięzcy otrzymali z rąk prezydenta Ryszarda Brejzy oraz ks. kan. Pawła Kowalskiego puchary, medale i nagrody. Pierwszą nagrodą był złoty ornat, drugą kapa, a trzecią ampułki liturgiczne. Wszystkie nagrody ufundowała Kuria Metropolitalna w Gnieźnie.

Jubileuszowa Parafiada odbyła się w sobotę 31 maja. W sportowych zmaganiach wzięło udział kilkuset zawodników z 22 parafii. Zmagania odbyły  się na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków oraz w obiektach sportowych przy ul. Rakowicza w Mątwach oraz w Teatrze Miejskim. Tegoroczne zawody wzorem lat ubiegłych zakończył koncert laureatów Festiwalu Piosenki Religijnej oraz wręczenie nagród i wyróżnień, które odbyło się na stadionie przy ulicy Wierzbińskiego. Na zakończenie z okazji jubileuszu złożono specjalne podziękowania dla prezydenta miasta Inowrocławia, ks. kan. Pawła Kowalskiego, ks. Dariusza Żochowskiego, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu, Magdaleny Kaiser oraz dla innych osób szczególnie zaangażowanych w organizację zawodów.

Więcej zdjęć i szczegółowa klasyfikacja TUTAJ

MK
Fot. M. Królak