Już działa narzeczeni.archidiecezja.pl

Wydział Duszpasterski uruchomił specjalną stronę, na której znaleźć można terminy i informacje nt. katechez dla narzeczonych. Od teraz można również zapisać się online. Wystarczy wybrać miejsce, termin i wypełnić prosty formularz.

Strona narzeczeni.archidiecezja.pl ma służyć zarówno narzeczonym, jak i duszpasterzom. Narzeczonym ponieważ mogą zaplanować swój udział w katechezach z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – dotyczy to zarówno poznania terminu i miejsca, jak i zgłoszenia, które od teraz jest możliwe online. Wystarczy wybrać miejsce katechez, pasujący termin oraz wypełnić i wysłać poprzez stronę załączony formularz. Na stronie zamieszczono także informacje nt. innych propozycji przygotowania narzeczonych, które organizowane są w naszej archidiecezji, a także w sąsiednich ośrodkach. Dotyczy to szczególnie tych par, które uczestniczą w przygotowaniu indywidualnym. Z powyższych propozycji mogą skorzystać także wszyscy chętni, ponieważ zamieszczony został również wykaz parafii, przy których działają poradnie rodzinne. Spotkania w nich są również elementem przygotowania narzeczonych.

Duszpasterzom z kolei strona będzie pomocna ponieważ w jednym miejscu będą zgromadzone informacje dotyczące przygotowania narzeczonych – terminy katechez, formy dodatkowe przygotowania oraz wykaz poradni rodzinnych. Ułatwi to także planowanie i przygotowanie katechez ponieważ wraz z zapisem nowej pary narzeczonych parafia, w której katecheza jest organizowana, jak również odpowiedzialny za jej organizację, otrzymują zaktualizowaną listę uczestników.

Zapraszamy na narzeczeni.archidiecezja.pl

• wejdź i zapoznaj się z informacjami
  • powiedz o stronie innym
  • umieść o niej informację na swoim fb, tak by znajomi również skorzystali z ułatwień
  • UWAGA link do strony znajduje się także na stronie www.archidiecezja.pl w POLECANE pod ikonką „katechezy dla narzeczonych.

Fot. R. Woźniak

10 listopada 2017