Kaczanowo: święto małżeństw

„Nie ustawajcie w dążeniach, aby wasza miłość była każdego dnia doskonalsza, a dobro drugiego człowieka było dobrem najwyższym” – mówił bp senior Bogdan Wojtuś do małżonków, którzy 28 września w kościele parafialnym w Kaczanowie dziękowali za wspólnie przeżyte lata.

Do wspólnego dziękczynienia małżonków zaprosił proboszcz parafii ks. Tomasz Kruszelnicki. Pary obchodzące w tym roku jubileusze i okrągłe rocznice otrzymały specjalne pisemne zaproszenia. Nie zapomniano zwłaszcza o najstarszych jubilatach świętujących 65. rocznicę ślubu. Ich wspólne długie życie jest najlepszym świadectwem prawdy, że miłość małżeńska nie tylko cierpliwa jest i łaskawa, ale jest także wytrwała.

Mszy św. przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś. W homilii zachęcał małżonków, by nie ustawali w wysiłkach, aby ich miłość stawała się każdego dnia coraz doskonalsza. Udzielił także każdej z par indywidualnego błogosławieństwa. Szczególnym momentem było odnowienie ślubnych przyrzeczeń, które po raz wtóry powtórzyło ponad 70 par małżeńskich. Uśmiech radości i łzy wzruszenia wywołało także gromkie „Sto lat” dla wszystkich małżonków. Radosne tym bardziej, bo zaśpiewane w obecności relikwii św. Jana Pawła II – papieża rodziny, których posiadaniem wspólnota parafialna cieszy się od niespełna miesiąca.

BK
Fot. R. Karbowiak