Kalwaria Pakoska: droga krzyżowa małżeństw i rodzin

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu (3 marca) dróżkami Kalwarii Pakoskiej przeszli rozważając mękę i śmierć Chrystusa małżonkowie i całe rodziny należące do wspólnoty Domowego Kościoła archidiecezji gnieźnieńskiej. Wśród licznie zebranych obecne były również małżeństwa z ruchu Spotkań Małżeńskich.

Małżeństwo, podobnie jak droga krzyżowa, jest pełne wyzwań, momentów próby, ale również głębokiego zrozumienia, miłości i ostatecznie – odrodzenia. Podążając za Chrystusem w Jego męce, odkrywaliśmy jak Boża miłość objawia się w naszych małżeństwach, jak cierpienie może być źródłem wzrostu, a droga krzyżowa – drogą do głębszej jedności i miłości. Rozważania przy kolejnych stacjach przygotowali małżonkowie – były to świadectwa życia w małżeństwie, doświadczenia wzrostu relacji oraz przeżywanych kryzysów. Pasyjne nabożeństwo poprzedziła Msza św. celebrowana przez towarzyszących małżonkom kapłanów.

za FB Ruch Światło-Życie
6 marca 2024