Kapłański dzień skupienia

W sobotę 9 marca w Inowrocławiu, Gnieźnie, Wrześni i Wągrowcu odbył się wielkopostny dzień skupienia dla kapłanów. Do grona duchownych, którzy przybyli na wspólną modlitwę do wągrowieckiej parafii pw. św. Wojciecha dołączył również Prymas Polski abp Wojciech Polak. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą oraz konferencją wygłoszoną przez o. Tomasza Witosławskiego OFMConv. Następnie wszyscy udali się na adorację Najświętszego Sakramentu. Była też okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Na zakończenie metropolita gnieźnieński podziękował o. Tomaszowi za słowo skierowane do duchownych, a przybyłym kapłanom za obecność i wspólną modlitwę.

W Inowrocławiu konferencje wygłosił o. Robert Ryszard Nikel OFM proboszcz parafii pw. Pana Jezusa Ukrzyżowanego i MB Bolesnej w Pakości (Kalwaria). Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której ojcowie franciszkanie z Pakości i z Inowrocławia służyli w konfesjonałach. W południe kapłani odśpiewali Anioł Pański. Adoracje zakończyła modlitwa do św. Jana Pawła II w intencji Kościoła, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Za obecność i wspólną modlitwę kapłanom dziękował proboszcz parafii i dziekan inowrocławski ks. kan. Paweł Kowalski.

Fot. ks. D. Woźniak, ks. P. Kowalski

9 marca 2019