Katecheci adwentowo

Tradycyjnie w czasie listopadowo-grudniowym odbyły się skupienia adwentowe dla katechetek i katechetów świeckich z archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkania zorganizowane w czterech rejonach prowadziły osoby konsekrowane. W Rościnnie (28 listopada) – s. Fabiola Szreder z Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od pokuty i miłości chrześcijańskiej; w Lądzie (5 grudnia) – salezjanie: ks. dr hab. Mariusz Chamarczuk, rektor tamtejszego WSD,  ks. Tomasz Kościelny, prorektor ds. studiów oraz ks. Piotr Przyborski, proboszcz; w Inowrocławiu (12 grudnia) – o. Rafał Zarzycki, magister nowicjatu z gnieźnieńskiego klasztoru franciszkanów;  w Gnieźnie (19 grudnia) – s. Małgorzata Staśkiewicz, przełożona gnieźnieńskiej wspólnoty Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Prowadzący niniejsze spotkania wprowadzili uczestników nie tylko w nowy rok duszpasterski, ale również ukazali charyzmat swoich wspólnot zakonnych. Był również czas na spowiedź, adoracje Najświętszego Sakramentu oraz Mszę świętą.

16 grudnia 2015