Katecheci formacyjnie

Ponad 300 katechetów i katechetek  świeckich i zakonnych z całej archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło w dorocznych spotkaniach formacyjnych zorganizowanych w maju w Inowrocławiu, Gnieźnie, Lądzie n. Wartą i Chodzieży.

Pierwsze ze spotkań odbyło się 12 maja w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu. Kolejne zorganizowano 14 maja w gnieźnieńskim Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym, 19 maja w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie n. Wartą  oraz 21 maja w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży. Katecheci każdorazowo uczestniczyli w Nieszporach oraz części intelektualno-informacyjnej, której tematyka poświęcona była potrzebie nieustannego promowania w ramach katechizacji „zdrowego” życia duchowego, intelektualnego i cielesnego.  Spotkanie było również okazją do integracji i wymiany doświadczeń. Katecheci złożyli także ofiary na odbudowę spalonego kościoła w Rogowie.

BK

23 maja 2014