Katecheci na Jasnej Górze

„Bądźcie moimi świadkami” – to hasło 86. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbyła się w sobotę i niedzielę 1 i 2 lipca br. Uczestniczyli w niej katecheci z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Na Jasną Górę pojechała 50-osobowa grupa, którym towarzyszyli Teresa Kowalczyk i ks. Remigiusz Malewicz z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W piątek 1 lipca uczestnicy pielgrzymki wysłuchali wykładów: „Wychowanie w cnotach – realna możliwość, czy stracona szansa?” (s. M. Urszula Kłusek SAC); „Prawda w nauczaniu i wychowaniu młodzieży” (prof. dr. hab Jan Żaryn); „Ku dobru dziecka. O współpracy nauczycieli z rodzicami” (Beata Nadolna), a także uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Jasnogórskiej.

W sobotę 2 lipca katecheci wzięli udział w modlitwie różańcowej, wysłuchali wykładu „Bądźcie moimi świadkami – wychowanie w trosce o człowieczeństwo” (dr Stanisław Kowal), a także uczestniczyli w Eucharystii na Jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem biskupa Piotra Turzyńskiego, która stanowiła centralny punkt dorocznego spotkania.

Pielgrzymka katechetów została zorganizowana przez Wydział Katechetyczny gnieźnieńskiej kurii i była jedną z form rekolekcji w drodze.

Wydział Katechetyczny
2 lipca 2023