Katecheci na warsztatach biblijnych

Nauczyciele religii z archidiecezji gnieźnieńskiej, archidiecezji poznańskiej i diecezji bydgoskiej uczestniczyli w dniach 13-15 czerwca w rekolekcjach i warsztatach biblijnych. Zajęcia poprowadzili bibliści z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Trzydniowe spotkanie odbyło się w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Maciej Przygodzki, dyrektor administracyjny gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Zajęcia warsztatowe z zakresu mariologii biblijnej i współczesnych metod interpretacji Biblii poprowadzili: ks. dr Piotr Waszak (Stary Testament) i ks. dr hab. Paweł Podeszwa (Nowy Testament). Uczestnicy mieli również okazję spotkać się z dr Teresą Kowalczyk z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, która wspólnie z Dziełem Biblijnym im. Jana Pawła II w archidiecezji gnieźnieńskiej przygotowała rekolekcje. Warsztatowe spotkania o tematyce biblijnej organizowane są w archidiecezji gnieźnieńskiej od 2007 roku.

BK
Fot. P. Olszewski