Katecheci pielgrzymowali na Jasną Górę

„Nauczycielu, co mam czynić?” – to hasło 87. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbyła się w poniedziałek i wtorek, 1 i 2 lipca br. Uczestniczyli w niej katecheci z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Na Jasną Górę pojechała z Gniezna 50-osobowa grupa katechetów, którym towarzyszył ks. Remigiusz Malewicz z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W poniedziałek 1 lipca uczestnicy pielgrzymki wysłuchali wykładów: ks. dr. hab. Adama Solaka, prof. APS (Warszawa), ks. dr. hab. Macieja Hułasa (KUL, Lublin), prof. dr hab. Aliny Rynio (KUL, Lublin). Wzięli udział w projekcji filmu pt. „Błogosławiona”, a także uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, czuwaniu modlitewnym i nocnej Eucharystii.

We wtorek 2 lipca katecheci wzięli udział w modlitwie różańcowej, wysłuchali wykładu programowego, a także uczestniczyli w Eucharystii na Jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera, która stanowiła centralny punkt dorocznego spotkania.

Pielgrzymka katechetów została zorganizowana przez Wydział Katechetyczny gnieźnieńskiej kurii i była jedną z form rekolekcji w drodze.

Wydział Katechetyczny

2 lipca 2024