Katechezy małżeńskie

W parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie rozpoczął się cykl katechez dla małżonków. Podobne odbywają się już w parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni. Spotkania prowadzi ks. dr Przemysław Kwiatkowski, wykładowca w Papieskim Instytucie Jana Pawła II w Rzymie,  sekretarz Prymasa Polski.

To pierwsza taka inicjatywa w Gnieźnie adresowana do małżonków z wszystkich gnieźnieńskich parafii. Pierwsze spotkanie odbyło się 25 lutego i nosiło tytuł „Światło Sakramentu”. Katechista słowem, gestem i przykładem przypomniał najważniejsze prawdy o małżeństwie podkreślając, że miłość małżeńską trzeba zapalać każdego dnia od nowa i zachęcając do wspólnej małżeńskiej modlitwy, która umacnia więź i daje siłę do przezwyciężania codziennych trosk i trudności. Obecni otrzymali także fragmenty biblijnych tekstów, które mają być pomocą w osobistych rozważaniach. Katechezie towarzyszyła modlitwa. Małżonkowie uczestniczyli w adoracji Jezusa Eucharystycznego, a później otrzymali indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie każdy otrzymał zapalaną świecę – symbol światła miłości małżeńskiej. Kolejna katecheza 26 marca pt. „Zaczerpnąć ze źródła”. Początek o godzinie 19.00. Małżonków zaprasza proboszcz parafii pw. bł. Bogumiła ks. Krzysztof Walkowski.

Ks. Przemysław Kwiatkowski również na Twitterze @przemokwiatkow1

27 lutego 2015