Kawnice, Skoki: parafialne świętowanie

Obchody odpustowe ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kawnicach były okazją do spotkania mieszkańców, pielgrzymów i gości na parafialnym festynie rodzinnym, który zorganizowano po raz trzeci. Świętowano też w Skokach (na zdjęciu). Okazją było 650-lecie istnienia parafii. Obydwa festyny odbyły się w niedzielę 2 lipca.

Sumie odpustowej sprawowanej w sanktuarium w Kawnicach przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr Pączkowski SDB. Po wspólnej modlitwie rozpoczął się III Festyn Rodzinny, który zgromadził zaskakująco dużą liczbę uczestników – blisko dwa tysiące. Jedną z atrakcji był występ Kapeli Podwórkowej z Kopyta z Kazimierza Biskupiego. Były też dmuchane zamki, mnóstwo smakołyków, mecze piłkarskie, a na koniec spektakularny pokaz Straży Pożarnej.

Świętowano też w Skokach, a okazją było 650-lecie istnienia parafii pw. św. Mikołaja. Rodzinne piknikowanie rozpoczęło wręczenie nagród za udział w konkursie fotograficznym. Pamiątkowe dyplomy, breloczki i książki otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach, którzy brali udział w konkursie nt. historii parafii. Nie zabrało też zabaw i wielu atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców i dziadków.

Fot. Kawnice ks. D. Dąbrowski, Skoki Ł. Ogórkiewicz, ks. K. Kaczor
5 lipca 2023