KFDM 2016 w Gnieźnie

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Przygotowania do wydarzenia, koordynowane przez poszczególne diecezjalne centra ŚDM, były jednym z tematów XII Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, w którym uczestniczyła także delegacja z archidiecezji gnieźnieńskiej z duszpasterzem młodzieży ks. Wojciechem Orzechowskim na czele. Podczas spotkania w Łomży rozmawiano także o kondycji duszpasterstwa młodzieży i o tym, jak dotrzeć do młodych, którzy są poza Kościołem. – Forum to doskonała okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i spojrzenia na nasze lokalne działania z innej perspektywy. Spotkania takie potrafią też skutecznie zainspirować i zmobilizować do dalszej pracy. Mogę zdradzić, że w przyszłym roku Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży odbędzie się w Gnieźnie i w Poznaniu – informuje Anna Wierzbicka, v-ce koordynator Diecezjalnego Centrum ŚDM.

Dla przypomnienia – archidiecezja gnieźnieńska na czas przygotowań i trwania Światowych Dni Młodzieży przyjęła nazwę „Jordan” jako nawiązanie do historycznego aktu chrztu Mieszka w 966 roku. Wraz z Centrum Diecezjalnym powstały cztery centra regionalne w Inowrocławiu, Wrześni, Wągrowcu i Gnieźnie. Podczas tegorocznych wizyt duszpasterskich do domów trafiło 200 000 ulotek informujących o spotkaniu w Krakowie. Niebawem rozpocznie się też cykl spotkań dla wolontariuszy gotowych zaangażować się w dzieło ŚDM. O przygotowaniach na bieżąco na FB www.facebook.com/wyd.gniezno.

BK/Przewodnik Katolicki
Fot. Arch. A. Wierzbicka