Kłecko: najmłodsi misyjnie

Obchodzona w tym roku 19 października Niedziela Misyjna była okazją do szczególnej pamięci, modlitwy i solidarności z misjonarzami pracującymi w różnych zakątkach świata. Pamiętały o nich także dzieci z parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku.

Najmłodsi parafianie wyraziście i kolorowo zaakcentowali misyjny wymiar Kościoła. Wspólnie z obecnymi na Mszy św. łączyli się duchowo z mieszkańcami terenów misyjnych, prosząc dla nich, a także dla osób posługujących na misjach, o wszelkie potrzebne łaski. Modlili się także o nowe powołania w Kościele, aby nie zabrakło osób idących „z Ewangelią do narodów”. Najmłodsi byli pięknie przebrani w stroje symbolizujące różne kontynenty i kraje misyjne. W czasie wygłoszonej z myślą o nich homilii mieli również okazję zobaczyć różne, często egzotyczne eksponaty, które zostały przesłane do Polski przez misjonarzy i misjonarki.

Fot. parafia pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku

20 października 2014