Kłecko: rok z Pismem Świętym

Zgodnie z wolą papieża Franciszka trzecia niedziela zwykła przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W Liturgii Słowa bowiem „uszami i oczami wiary” możemy odkryć Syna Bożego. Bóg zsyła Go do nas z trzema darami: „radością w Bogu”, więzią jedności we wspólnocie oraz życiem wiecznym w Zwycięzcy śmierci. Słowo Boże to niezwykły dar, który otrzymujemy w postaci Pisma Świętego, aby w tej postaci zamieszkało między nami i z nami.

W parafii w Kłecku, podczas Mszy św. wieczornej wspólnota parafialna modliła się za tych, którzy podjęli się przeczytania Pisma Świętego w jeden rok. Inicjatywa ta została zapoczątkowana 1 stycznie 2022 roku. Na czym polega? Codziennie na stronie parafii i na parafialnym Facebooku publikowane są grafiki z informacją jakie fragmenty Pisma Świętego należy przeczytać w danym dniu. Dla bardziej mobilnych umieszczane są także linki przekierowujące do poszczególnych fragmentów.

Do młodych, którzy rok temu zostali obdarowani Pismem Świętym dołączyła młodzież, która podjęła powyższe wyzwanie. Podczas niedzielnej Mszy św. każdy z nich otrzymał imienny egzemplarz Pisma Świętego. Uroczystego wręczenie dokonał proboszcz parafii ks. kan. Mirosław Kędzierski. Zatem czytajmy, rozważajmy i adorujmy, aby przyniosło jak najlepsze owoce.

Fot. Angelika Baumert
24 stycznia 2022