Klerycy rozpoczęli formację

W Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu rozpoczął się nowy rok studiów i formacji. Inauguracyjna Msza św. sprawowana była we wspomnienie św. Hieronima, 30 września, pod przewodnictwem rektora ASD ks. Jana Frąckowiaka. Homilię wygłosił wicerektor ASD ks. Tomasz Krzysztofiak z archidiecezji gnieźnieńskiej, który odniósł się do postaci św. Hieronima, zachęcając, aby alumni podobnie jak święty patron, szli przez życie ze Słowem Bożym. „Niech Słowo Boże będzie światłem w naszym życiu. Wszystkich prosimy o modlitwę, byśmy przeżywali ten czas zapatrzeni w Jezusa, słuchający Jego Słowa i każdego dnia starając upodobnić się do Niego” – prosił ks. Krzysztofiak.

Wspólnota Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu składa się z alumnów archidiecezji poznańskiej, archidiecezji gnieźnieńskiej, diecezji kaliskiej oraz diecezji bydgoskiej. Na drogę rozeznawania powołania wyruszyli także klerycy na roku propedeutycznym w Kaliszu. Przed wyjazdem do Poznania nasi klerycy odwiedzili gnieźnieńskie cmentarze i uporządkowali groby zmarłych biskupów, moderatorów, profesorów oraz pracowników seminarium, po czym wspólnie odmówili modlitwę w ich intencji.

O modlitwę proszą klerycy oraz ks. Paweł Rybak, prefekt okresu propedeutycznego.

Fot. ASD Poznań, klerycy AG
2 października 2024