Klerycy rozpoczynają nowy rok formacji i studiów

W niedzielę 1 października klerycy z archidiecezji gnieźnieńskiej rozpoczęli formację seminaryjną w murach Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Przyjazd do ASD został poprzedzony spotkaniem w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, w którym uczestniczyli alumni roczników I, II, IV i VI, a także klerycy, którzy rozpoczynają rok propedeutyczny w Kaliszu.

Oprócz spotkań formacyjnych z przełożonymi klerycy spotkali się także z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem, który odprawił Mszę św. w seminaryjnej kaplicy. Eucharystię koncelebrowali moderatorzy oraz biskup pomocniczy gnieźnieński Radosław Orchowicz.

Klerycy z archidiecezji gnieźnieńskiej, którzy w roku akademickim 2023/2024 rozpoczynają formację w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu:

Rok propedeutyczny (Kalisz)

Romblewski Karol, par. pw. Świętej Trójcy w Strzelnie
Sawiński Jakub, par. pw. bł Bogumiła w Gnieźnie
Włodarski Bartosz, par. pw. bł Michała Kozala w Wągrowcu
Zybała Jakub, par. pw. Świętej Trójcy w Strzelnie

Rok I

Kowalczewski Krzysztof – parafia pw. św. Mikołaja w Gąsawie
Rogacki Dominik – parafia pw. św. Brata Alberta w Różannej

Rok II

Dyrka Bartłomiej – parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM we Wrześni
Jacek Bartłomiej – parafia pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie
Jaskólski Bartosz – parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu
Kaja Szymon – parafia pw. św. Floriana w Chodzieży

Rok IV

Daniel Eryk – parafia pw. św. Jana Chrzciciela Kołdrąbiu

Rok VI

Kubiak Bartosz – parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Barbary w Piechcinie
dk. Mroczkowski Piotr – parafia pw. św. Urszuli w Wilczynie
Świątek Kamil – parafia pw. św. Wawrzyńca w Słupcy

Roczną praktykę parafialną poza seminarium odbywają:

dk. Gołańczyk Artur – pochodzi z parafii pw. św. Stanisława BM w Żydowie (praktykę odbywa w parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu)
Janiak Jakub pochodzi z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Barcinie (praktykę odbywa w parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie)

Jeden kleryk przebywa na urlopie dziekańskim.

tekst i fot: PWSD
1 października 2023