Klerycy u papieża Franciszka

Nie tylko Jasna Góra jest celem wakacyjnych pielgrzymek kleryków. W tym roku bowiem, wraz z przełożonymi seminarium, alumni udali się również do Rzymu. Wieczne Miasto przemierzają szlakiem miejsc, które szczególnie zapisały się w dziejach Kościoła, a także tych związanych z naszą ojczyzną. We wtorek 27 sierpnia uczestniczyli w Mszy świętej w bazylice św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej, gdzie złożone są relikwie św. Wojciecha i gdzie znajduje się jego ikona podarowana przez Gniezno. W środę 28 sierpnia, po Mszy świętej w jednej z kaplic Grot Watykańskich, klerycy wzięli udział w audiencji Ojca Świętego, a po katechezie mieli okazję na chwilę rozmowy z papieżem Franciszkiem, który udzielił im błogosławieństwa.

28 sierpnia 2024