Klerycy w Kruszwicy

W kruszwickiej parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus gościli alumni Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego odbyła się tam niedziela powołaniowa, podczas której klerycy dzielili się z parafianami doświadczeniem seminaryjnego życia.

Niedziele powołaniowe – cykliczne spotkania kleryków z wiernymi różnych wspólnot parafialnych – to nie tylko okazja do „zajrzenia” za seminaryjną furtę i posłuchania o dniu powszednim kleryka. To także sposobność do poznania alumnów, a dla nich samych do dania świadectwa o powołaniu i refleksji nad istotą kapłańskiego życia. W Kruszwicy świadectwem tym dzielili się seminarzyści II, III i IV roku. Towarzyszył im ks. Maciej Przygodzki z PWSD. Oprócz wspólnej modlitwy odbyła się także projekcja filmu oraz inscenizacja „Zniewolenie przez grzech” przygotowana przez alumnów.

Fot. A. Walkiewicz

18 listopada 2014