KODA dla młodzieży oazowej

W czasie przerwy świąteczno-noworocznej od 27 grudnia 2019 r. do 5 stycznia 2020 r., w parafii pw. Św. Floriana w Chodzieży odbył się Kurs Oazowy dla Animatora zorganizowany przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Rekolekcje trwały dziesięć dni i zgromadziły trzynastu animatorów z trzech archidiecezji: gdańskiej, poznańskiej i gnieźnieńskiej. Był to czas odkrywania powołania, zastanawiania się nad godnością człowieka oraz przyswajania wiedzy pomagającej udoskonalić posługę animatora. Poza konferencjami teoretycznymi była także możliwość praktycznego wykorzystania zdobytych informacji podczas spotkań w małych grupach oraz poprzez przygotowywanie i uczestnictwo w nabożeństwach, adoracji, namiocie spotkania oraz codziennych Mszach świętych. Dużym wyzwaniem okazało się przygotowanie Oazowego Sylwestra, na który przyjechali członkowie Ruchu Światło-Życie z całej archidiecezji. Zabawa odbywała się w duchu Nowej Kultury, która jest nieodłącznym elementem charyzmatu oazowego, mającego uwrażliwić człowieka na piękno życia we wspólnocie ludzi wierzących.

W czasie rekolekcji animatorzy mogli wysłuchać konferencji prowadzonych m.in. przez Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie AG ks. Huberta Wiśniewskiego, parę filialną filii pelplińskiej Dorotę i Jacka Skowrońskich, ks. Marka Siwkę, ks. Waldemara Mykę, s. Sylwię oraz animatorkę Marlenę Świtalską. Nad całością KODA czuwała moderatorka Adrianna Małachowska wraz z ks. Jarosławem Wesołowskim i klerykiem Arturem Gołańczykiem.

Maria Wolska, Diakonia komunikowania społecznego RŚŻ AG

7 stycznia 2020