KODA w Gnieźnie

Konferencje, ABC formacji animatora, szkoła modlitwy – to główne punkty Kursu Oazowego Dla Animatorów (KODA), który rozpoczął się 28 grudnia przy parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie. W szkoleniu bierze udział młodzież przygotowująca się do roli animatora, a wykłady i konferencje prowadzą duchowni i świeccy związani z Ruchem Światło-Życie. Organizatorami i głównymi prowadzącymi, czyli moderatorami są: ks. Jarosław Wesołowski, Adrianna Małachowska, Sandra Marcinkiewicz, Maria Wolska oraz kleryk Artur Gołańczyk. W punkty rekolekcji zaangażowali się również: ks. Michał Sołomieniuk, ks. Waldemar Myka, ks. Hubert Wiśniewski, ks. Marcin Kąkol, ks. Jakub Siutkowski, kl. Bartosz Klimczewski, Paulina i Maciej Boruccy, Marlena Wdowiak, którzy prowadzili dla nich konferencje, wykłady oraz dzielili się swoim świadectwem. Młodzież zdobywa konieczne umiejętności nie tylko poprzez słuchanie, ale także poprzez praktykę m.in. prowadząc spotkania w grupach, przygotowując kreatywne podsumowanie dnia poprzedniego itp. Nie brakuje także czasu na pogłębienie relacji z Jezusem dzięki uczestnictwu w Eucharystii i wsłuchiwaniu się w słowo Boże w trakcie „Namiotu Spotkania”, czy też poprzez wspólne odmawianie Liturgii Godzin. Rekolekcje zakończą się 6 stycznia.

Fot. kl. A. Gołańczyk
2 stycznia 2022