Kolejna Kaplica Wieczystej Adoracji

Września, a konkretnie parafia pw. św. Królowej Jadwigi to kolejne miejsce w archidiecezji gnieźnieńskiej, gdzie podjęto starania o powołanie Kaplicy Wieczystej Adoracji. Misja, a więc czas przygotowania do jej powstania, rozpocznie się w najbliższą niedzielę 14 kwietnia.

Misja zwykle trwa trzy miesiące. To wyjątkowy czas modlitwy, głębokich świadectw i poruszeń serc. W kolejnych tygodniach w parafii, ale i w całym dekanacie gościć będą księża oraz osoby świeckie, które uczestniczą już w dziele wieczystej adoracji w innych częściach naszego kraju.

Podczas pierwszego spotkania 14 kwietnia do parafii św. Królowej Jadwigi przybędzie ks. Maksymilian Kamza, proboszcz Parafia św. Jana XXIII w Komornikach i asystent kościelny Fundacji Adoremus Te Christe, której celem jest otwieranie kaplic 24h/7 w całej Polsce. W trakcie Mszy św. ks. Maksymilian podzieli się swoimi myślami oraz doświadczeniem adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Jak obecność przy Sercu Boga może wpłynąć na nasze życie? Dlaczego adoracja jest tak ważna w dzisiejszych czasach? Co towarzyszy adorującym, którzy postanowili trwać 1 godzinę w tygodniu przy Panu?

Misja to także czas poszukiwania osób adorujących czyli osób, które zadeklarują gotowość adoracji w konkretnym terminie, przy czym nie ogranicza się to tylko do parafian. Zgłosić może się każdy, kto szuka spotkania z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

W archidiecezji gnieźnieńskiej istnieją dwie Kaplice Wieczystej Adoracji: w parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie oraz w parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu. Kaplice dziennej adoracji funkcjonują w parafiach: św. Jakuba Większego w Barcinie, św. Floriana w Chodzieży, w kościele franciszkanów w Gnieźnie, w parafiach św. Józefa i Świętego Ducha w Inowrocławiu, w parafii św. Wawrzyńca w Słupcy i św. Jadwigi Królowej we Wrześni.

Od marca misja tworzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji trwa także w parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie. W katedrze gnieźnieńskiej ma powstać kaplica całodziennej adoracji.

Zapraszamy na stronę adoremustechriste.pl, gdzie znaleźć można najważniejsze informacje o dziele, także odpowiedzi na pytania dotyczące adoracji, dyżurów itd.

9 kwietnia 2024