Koncert pasyjny w gnieźnieńskiej farze

W Niedzielę Palmową odbył się w gnieźnieńskiej farze koncert pieśni pasyjnej. Obok Chóru im. Św. Ojca Pio zaprezentował się także Męski Zespół Kameralny „Szpaki”. Wszystkich zebranych powitał ks. kan. Maciej Lisiecki, a koncert poprowadził ks. Piotr Halczuk.

Chór, pod dyrekcją p. Andrzeja Jorasa i przy akompaniamencie Krystiana Kleja, wykonał: „Oblicze Pana godne czci”, „Uwielbiam Twoje Imię”, „Stabat Mater”, „Introibo ad altare Dei” oraz „Odszedł Pasterz”. Kameralny Zespół „Szpaki” zaprezentował utwory: „Miserere”, „Ecce Quomodo Moritur”, „Ave Verum”, „Crucyficator” oraz „Eli, Eli”. Koncert przeplatały wiersze gnieźnieńskiego poety Sławomira Krzyśki. Na zakończenie połączone zespoły wykonały dwa utwory „Misericordias Domini” oraz „Deus Caritas Est”, które zgromadzeni przyjęli gorącymi brawami.

31 marca 2015