Koncert w Jankowie Dolnym

Występem Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” uczczono Święto Niepodległości w Jankowie Dolnym. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać pieśni patriotycznych, ale nie tylko, w szczególnej aranżacji i choreografii.

Koncert wspólnymi siłami zorganizowali: wójt i Rada Gminy Gniezno, proboszcz parafii w Strzyżewie Kościelnym i Jankowie Dolnym, sołtys i Rada Sołecka oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Jankowie Dolnym. „Ziemia Bydgoska” to zespół liczący około 150 osób: chórzystów, tancerzy i muzyków. Niedzielne popołudnie spędzone z tańcem i śpiewem – jak mówią uczestnicy – na długo pozostanie w ich pamięci. Dowodem tego, że koncert się podobał była reakcja publiczności – wspólne śpiewanie, zasłużone oklaski, a na koniec owacje na stojąco.

Fot. P. Rożek

14 listopada 2017