Koniec wakacji

Wakacje dobiegają końca. W wielu parafiach były one czasem bliższych i dalszych wędrówek, pielgrzymek i letnich wypadów. Młodzież z parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni najpierw odwiedziła Włochy, a później udała się w Gorce oraz do Krakowa, gdzie nawiedziła grób swojej patronki królowej Jadwigi Andegaweńskiej. Opiekunem wyjazdów był wikariusz ks. Leszek Zych oraz wychowawcy ze szkół z terenu parafii.

Ministranci z parafii w Nekli wybrali się z kolei ze swoim opiekunem ks. Waldemarem Czarneckim do Warszawy, gdzie zwiedzili największe stołeczne zabytki, odwiedzili stadion narodowy, schłodzili w parku wodnym oraz podążali śladami Powstania Warszawskiego. Uczestniczyli także w Mszy św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki, prosząc o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

31 sierpnia 2019