Konkurs Civitas Christiana

W Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się 9 kwietnia etap diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Stowarzyszenie Civitas Christiana. W zmaganiach wzięło udział 88 uczniów z 43 szkół z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Przeprowadzone w całej Polsce finały diecezjalne składały się z dwóch części – pisemnej i ustnej. W ramach pierwszej uczestnicy rozwiązywali test wiedzowy – najlepsza siódemka przeszła do etapu ustnego, w którym odpowiadali przed komisją konkursową. Ostatecznie najlepiej poradziły sobie kolejno: Daria Kozłowska z II LO w Gnieźnie, przygotowująca się pod kierunkiem ks. Marcina Holaka, która zajęła I miejsce; Irena Borucka z I LO w Inowrocławiu, którą do konkursu przygotowywał ks. Marcin Przybylski oraz Angelika Gliwa, uczennica Liceum Ogólnokształcące w Rogoźnie, przygotowująca się pod opieką ks. Krzysztofa Szkopka. Laureatki reprezentować będą archidiecezję gnieźnieńską w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 2-3 czerwca w Niepokalanowie. Poprzedzi go VII Spotkanie Młodych z Biblią w Częstochowie (13-14 maja 2014), stanowiące duchowe i merytoryczne przygotowanie finalistów do czerwcowych zmagań. Zwycięzcy otrzymają indeksy ufundowane przez dziesięć uczelni wyższych oraz pojadą z pielgrzymką do Ziemi Świętej i Rzymu.

BK
Fot. Civitas Christiana