Konkurs o św. Bracie Albercie

„Święty Brat Albert uczy nas miłości miłosiernej” – w piątek 1 grudnia rozstrzygnięto Archidiecezjalny Konkurs zorganizowany z okazji Roku św. Brata Alberta przez nauczycieli religii szkół podstawowych w Trzemesznie i Trzemżalu we współpracy z Wydziałem Katechetycznym gnieźnieńskiej Kurii.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodsi mieli za zadanie wykonać album o św. Bracie Albercie, starsi zaś przygotować prezentację multimedialną na jego temat. Na zaproszenie odpowiedziało 36 szkół z całej archidiecezji gnieźnieńskiej. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów odbyło się 1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzemesznie z udziałem dzieci i młodzieży, ich opiekunów oraz zaproszonych gości. Zwycięzcą i wszystkim uczestnikom dziękowali i gratulowali: ks. Jan Korygacz, proboszcz jedynej w archidiecezji gnieźnieńskiej parafii św. Brata Alberta w Różannej, dziekan trzemeszeński ks. Piotr Kotowski oraz szefowa wydziału katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie dr Teresa Kowalczyk oraz organizatorki konkursu Anna Sobocińska, Lidia Krerowicz i Wanda Jurkiewicz. Podczas spotkania wszyscy obejrzeli film o św. Bracie Albercie. Uczestnikom towarzyszyły również relikwie św. Brata Alberta oraz kopia jego najsłynniejszego obrazu Ecce Homo.

Laureaci konkursu w kategorii album:

I miejsce
: Kamil Bartkowiak z SP nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy (opiekun Agnieszka Kujawa)
II miejsce: Vanessa Wasztyl z SP nr 3 w Mogilnie (opiekun Maria Dziennik-Kowalska)
III miejsce: Zuzanna Jankowska z SP nr 16 w Inowrocławiu (opiekun siostra Tymona)

Wyróżnienia:
Jagoda Jósiak z SP w Kłecku (opiekun Dorota Ciesielska)
Olga Łukasiewicz z SP nr 2 w Ostrowitem (opiekun Danuta Tomczak)
Daniel Duran z SP nr 2 w Mogilnie (opiekun Wioleta Michalak)
Vanessa Fic z SP w Nowej Wsi Wielkiej (opiekun Wiesława Radzikowska)

Laureaci konkursu w kategorii prezentacja multimedialna:

I miejsce:
 Wiktor Tschurl z Gimnazjum dwujęzycznego w Inowrocławiu (opiekun ks. Marcin Przybylski)
II miejsce: Natasza Kolańska z SP nr 3 w Słupcy z oddziałem gimnazjalnym (opiekun Anna Kuchowicz, Ewa Kistela)
III miejsce: Kaja Winkiel z SP w Trzemżalu z oddziałem gimnazjalnym

Wyróżnienie:  Aleksandra Szymańska z SP w Skokach (opiekun Małgorzata Zrobczyńska​).

Fot. Arch. T. Kowalczyk

2 grudnia 2017