„Koronka” na ulicach miast

Pobiedziska, Skoki, Inowrocław – w tych miastach 28 września o 15.00 odmówiono na ulicach i skwerach Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlący się prosili w intencji Kościoła, aby niestrudzenie bronił depozytu wiary i moralności; za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę; o pokój na Ukrainie i na całym świecie; za więźniów w zakładach karnych, zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga i nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie; o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, a także za miasta, wspólnoty parafialne, rodziny i nas samych.

W Pobiedziskach modlitwa odbyła się na Rynku, przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, pod przewodnictwem dziekana pobiedziskiego ks. prałata Stanisława Drożyńskiego oraz ks. kan. Roberta Nurskiego. W Skokach modlono się przy krzyżu obok kościoła parafialnego pod przewodnictwem ks. Tomasza Mruga i z udziałem proboszcza ks. Karola Kaczora. Podobnie było w Inowrocławiu, w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego, gdzie modlitwie przewodniczył dziekan ks. kan. Paweł Kowalski.

Fot. ks. K. Krysiak (Pobiedziska), Ł. Ogórkiewicz (Skoki), par. Chrystusa Miłosiernego (Inowrocław)
28 września 2023