Kostka 2022 ZDJĘCIA

Blisko 600 młodych z różnych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło w diecezjalnym święcie młodych we Wrześni. Towarzyszyli im duszpasterze i katecheci. Z młodymi byli także: Prymas Polski abp Wojciech Polak, duszpasterz lednicki o. Tomasz Nowak oraz MATE.O. Zapraszamy do GALERII zdjęć.

Na spotkaniu obok relikwii św. Stanisława Kostki obecne były także relikwie bł. Carlo Acutisa, które w ramach przygotowań do ŚDM 2023 peregrynują po Polsce i do końca listopada odwiedzą 23 diecezje. W złotym relikwiarzu znajduje się fragment osierdzia błogosławionego nastolatka, czyli część ciała najbliższa sercu.

Całodzienne spotkanie we Wrześni zorganizowane zostało w hali sportowej miejscowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, która już po raz drugi gościła uczestników diecezjalnego święta młodych. W programie był jeszcze koncert MATE.O, druga konferencja, spowiedź, adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorem Msza św. we wrzesińskim kościele farnym.

Fot. M. Wiśniewska i S. Przewoźna
18 września 2022