Kruszwica w rocznicę zamachu

W 34. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II, 13 maja, kruszwickie parafie dziękowały wspólnie za opiekę Matki Bożej Fatimskiej i przekazane relikwie okrwawionej sutanny Ojca Świętego. Wierni modlili się w kościołach i na ulicach miasta.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. dziękczynna sprawowana przez kruszwickich kapłanów w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus z homilią proboszcza parafii ks. Wojciecha Daneckiego i licznym udziałem wiernych. Po Eucharystii przeszli oni w procesji z relikwiami św. Jana Pawła II do bazyliki św. apostołów Piotra i Pawła, gdzie relikwie są na co dzień przechowywane. Tam odśpiewano litanię do świętego papieża. Uroczystości zakończyły się przy krzyżu papieskim, w miejscu, w którym 6 grudnia 1935 roku zbezczeszczono Najświętszy Sakrament. Wierni odśpiewali Apel Jasnogórski oraz zawierzyli swoje parafie i rodziny Matce Bożej Fatimskiej i św. Janowi Pawłowi II.

Fot. ks. Ł. Staniszewski

13 maja 2015