Kryształowe Serce dla ks. kan. Rygielskiego

Proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu ks. kan. Andrzej Rygielski został uhonorowany tytułem „Wolontariusz Roku 2013”. Wyróżnienie w postaci statuetki „Kryształowe Serce” przyznała Kapituła Konkursu „Wolontariusz Roku”.

Ks. kan. Andrzej Rygielski znany jest w Wągrowcu i archidiecezji gnieźnieńskiej jako niestrudzony społecznik, założyciel działającego przy parafii Hospicjum Miłosiernego Samarytanina, budowniczy kościoła pw. św. Wojciecha i laureat licznych nagród za działalność charytatywną i społeczną. Kiedy przyjechał do Wągrowca, zastał puste pole. Czternaście lat później stały już na nim: kościół, dom katechetyczny i plebania. Z jego  inicjatywy działa w parafii noclegowania i jadłodajnia dla osób ubogich, a także Stowarzyszenie im. ks. Niwarda Musolffa, które nadzoruje i koordynuje działanie hospicjum. Dzięki współpracy ks. Rygielskiego i prof. Jacka Łuczaka blisko stu mieszkańców Wągrowca zostało przeszkolonych w zakresie wolontariatu. Wręczenie nagrody odbyło się 9 stycznia. Konkurs organizuje Głos Wągrowiecki.

Fot. A. Borczykowska

10 stycznia 2014