Krzyż na ulicach Inowrocławia

W piątek przed Niedzielą Palmową w centrum Inowrocławia i w Wielką Środę na ulicach inowrocławskiego osiedla Rąbin sprawowane były doroczne nabożeństwa Drogi Krzyżowej z licznym udziałem duchownych i świeckich.

Piątkowa Miejska Droga Krzyżowa wyruszyła sprzed kościoła pw. św. Mikołaja i przeszła do kościoła pw. Świętego Krzyża. Rozważania zatytułowane „Droga Krzyżowa św. Jadwigi Królowej” napisał ks. dr hab. Edward Staniek, kapłan archidiecezji krakowskiej, propagator kultu świętej królowej. Nabożeństwu przewodniczył proboszcz inowrocławskiej fary ks. Romuald Drążkowski. Krzyż nieśli przedstawiciele organizacji kościelnych działających w inowrocławskich parafiach.

W Wielką Środę Droga Krzyżowa przeszła także ulicami inowrocławskiego osiedla Rąbin – od kościoła pw. św. Królowej Jadwigi do kościoła pw. Chrystusa Miłosiernego. Nabożeństwu przewodniczył ks. Jan Maćkowiak, proboszcz parafii pw. św. Królowej Jadwigi. Przy kolejnych stacjach, na specjalnie przygotowanej platformie Tira, sceny opowiadające o męce i śmierci Jezusa przedstawiła młodzież pod kierunkiem ks. Wojciecha Orzechowskiego. W nabożeństwie uczestniczyli kapłani rąbińskich parafii, przedstawiciele organizacji kościelnych i mieszkańcy osiedla.

BK
Fot. ks. P. Kowalski, J. Misterski