Ks. Remigiusz Malewicz nowym rzecznikiem prasowym AG

Archidiecezja gnieźnieńska ma nowego rzecznika prasowego. Został nim 33-letni ks. dr Remigiusz Malewicz, wykładowca homiletyki w gnieźnieńskim seminarium duchownym. Obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br.

Ks. Remigiusz Malewicz pochodzi z parafii Chełmce k. Kruszwicy. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W 2007 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Po przyjęciu święceń kapłańskich w 2013 roku przez dwa lata był wikariuszem w parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie. W 2015 roku został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu homiletyki, które ukończył doktoratem w 2019 roku. Po powrocie do Gniezna został skierowany do pomocy duszpasterskiej jako rezydent w parafii archikatedralnej. Od tego czasu prowadzi wykłady i ćwiczenia z homiletyki i teologii przepowiadania w seminarium duchownym w Gnieźnie. Od 2020 roku jest referentem katechetycznym w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

Ks. Remigiusz Malewicz będzie godził obowiązki rzecznika prasowego z pracą wykładowcy homiletyki w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie oraz funkcją referenta w Wydziale Katechetycznym. Pytany o nową misję przyznaje, że jest ona wymagająca i odpowiedzialna.

„Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywają dziś media i jak ważna jest troska o rzetelną i godną zaufania informację medialną. Czas pandemii pokazał, że to właśnie media pomagały ludziom w modlitewnym przeżywaniu niedzieli, szczególnie osobom, które były chore lub musiały przebywać w izolacji. Funkcja rzecznika prasowego to dla mnie nowe zadanie i wyzwanie. Mając świadomość, jak ważny jest kontakt instytucji kościelnych z mediami będę starał się wypełniać je rzetelnie” – mówi ks. Malewicz.

Ks. Remigiusz Malewicz funkcję rzecznika prasowego archidiecezji gnieźnieńskiej obejmuje po ks. dr. Zbigniewie Przybylskim, który pełnił ją nieprzerwanie przez 14 lat.

B. Kruszyk KAI
17 czerwca 2021