KSM zaprasza na rekolekcje i adwentową noc skupienia

Co roku, na początku okresu adwentowego, młodzież ma wyjątkową okazję uczestnictwa w inspirujących rekolekcjach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. To pełne ducha wspólnoty wydarzenie skupia się na głębokim doświadczeniu adwentowego oczekiwania oraz wzmacnianiu więzi wiary wśród młodych ludzi.

Podczas rekolekcji młodzież ma okazję uczestniczyć w modlitwach, konferencjach oraz warsztatach, które dostosowane są do ich potrzeb i pytań dotyczących wiary. Program obejmuje również chwile ciszy i refleksji, umożliwiające skupienie się na duchowym rozwoju. Inspirujący patroni oraz prowadzący dzielą się swoim doświadczeniem oraz przekazują młodzieży narzędzia do lepszego zrozumienia i praktykowania wartości adwentowych.

Tegoroczne rekolekcje odbędą się w dniach 1-3 grudnia tego roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie pod hasłem „Po śladach Serdecznie Dobrego Człowieka”. Podczas rekolekcji zostanie przybliżony życiorys bł. Edmunda Bojanowskiego, którego 25. rocznica beatyfikacji przypada w tym roku. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Julian Wawrzyniak asystent oddziału KSM w Witkowie.

Ponadto 2 grudnia, odbędzie się otwarta dla wszystkich Adwentowa Noc Skupienia. Jest to modlitewne spotkanie przygotowujące do wejścia w czas Adwentu. Adwentowa Noc Skupienia rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 w katedrze gnieźnieńskiej, po której konferencję wygłosi ks. Rafał Główczyński znany  jako Ksiądz z osiedla i słynący z twórczości na platformach takich jak Tiktok, Instagram czy YouTube. Ks. Rafał skupia się przede wszystkich na ewangelizacji młodzieży i aktywne działanie na portalach społecznościowych. Spotkanie zakończy Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapisy na rekolekcje trwać będą do 26 listopada >>> https://ksm.archidiecezja.pl/rekolekcje-adwentowe/

20 listopada 2023