Ku czci patrona harcerzy

Abp senior Henryk Muszyński przewodniczył w Toruniu Mszy św. z okazji 70. rocznicy śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Po Eucharystii na ścianie kościoła odsłonięto tablicę pamiątkową, którą emerytowany metropolita gnieźnieński poświęcił.

Wspólnej modlitwie towarzyszyło spotkanie wspomnieniowe w Dworze Artusa, podczas którego wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Czarno-białe obrazy z życia bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego”. Po uroczystości w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i bł. ks. S.W. Frelichowskiego, sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem abp. seniora Henryka Muszyńskiego. Emerytowany arcybiskup gnieźnieński poświęcił również tablicę upamiętniającą patrona harcerzy.

Źródło: www.torun.pl
Fot. A. Zakrzewski