Ku czci św. Stanisława

Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski oraz Msza święta stanowiły główne punkty uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, które odbyły się w niedzielę 13 maja w Krakowie. W procesji niesiono także relikwie św. Wojciecha.

Mszy św. przewodniczył kard. Giuseppe Versaldi, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej, a homilię wygłosił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W uroczystości uczestniczyli także: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz Prymas Polski abp Wojciech Polak. Obecny był również abp senior Józef Kowalczyk. Relikwiom św. Wojciecha (relikwiarz ręki), który wraz ze św. Stanisławem biskupem patronuje naszej Ojczyźnie, towarzyszyli z Gniezna: ks. kan. Jan Kasprowicz, proboszcz i kustosz katedry gnieźnieńskiej, ks. kan. Zbigniew Przybylski, kanclerz gnieźnieńskiej Kurii oraz bracia Towarzystwa św. Wojciecha. Krakowskie uroczystości wpisały się w dziękczynienie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

relacja i galeria TUTAJ

Fot. J. Adamik/archidiecezja krakowska