Kujawskie Zaduszki Patriotyczne

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w kościele pw. Świętego Mikołaja w Inowrocławiu odbyły się Kujawskie Zaduszki Patriotyczne. Montaż słowno-muzyczny poświęcony był pamięci wybitnych patriotów, mieszkańców Kujaw.

Wspominano Franciszka Becińskiego, Bartka Nowaka, Pawła Cymsa, Zbigniewa Przybyszewskiego, Piotra Bartoszcze, Władysława Marciniaka, Maksymiliana Łożyńskiego, Czesława Głodka, uczestników Powstania Warszawskiego, Irenę Dubiską, Józka Karow, Witolda Krzymińskiego, Maksymiliana Gruszczyńskiego, Józefa Krzymińskiego, Jana Kasprowicza, Józefę Kasprowicz oraz Józefa Glempa, któremu poświęcony był jeden z recytowanych wierszy. Reżyserem przedsięwzięcia był regionalista Edmund Mikołajczak. Oprawę muzyczną przygotował zespół wokalno–instrumentalny z Gimnazjum i Liceum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Dziękując młodym artystom i wszystkim obecnym proboszcz inowrocławskiej fary ks. Romuald Drążkowski przyznał, że świątynia ta od dawna nie słyszała takiej mocy śpiewu wiernych.

Fot. M. Eich

11 listopada 2014