Kuria na rekolekcjach

Świeccy i duchowni pracownicy Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i Trybunału Metropolitalnego uczestniczyli w wielkopostnym skupieniu. Dwudniowe spotkanie z udziałem abp. Wojciecha Polaka i bp. Krzysztofa Wętkowskiego odbyło się w Górce Klasztornej.

Wspólne wielkopostne skupienie dla pracowników gnieźnieńskiej kurii zorganizowano po raz pierwszy. Odbyło się w dniach 20-21 lutego w sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej. W piątek uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji ks. Stanisława Malinowskiego MSF z Ekipy Rekolekcyjno-Misyjnej zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Następnie uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu i Apelu Jasnogórskim. W sobotę spotkali się na Jutrzni, konferencji i Mszy św. sprawowanej przez bp. Krzysztofa Wętkowskiego, która zakończyła wielkopostne spotkanie. Mieli również okazję zwiedzić sanktuarium, w którym trwa rok jubileuszowy 50-lecia koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Góreckiej. Główne uroczystości odbędą się 14 czerwca pod przewodnictwem Prymasa Polski.

BK
Fot. Sz. Jaśkiewicz